Bisiklet Önerisi

bymfw4

BF Üyesi
Merhabalar... Öncelikle bisiklet piyasası hakkında hiç bir bilgim yok bunu belirteyim. Benim 4.5 - 5 yıl önce aldığım dandik bir bisiklet vardı, Arrow Reflex yazıyor üzerinde, dedemin tanıdığı bir yerden 600 liraya almıştık 0 olarak yanlış hatırlamıyorsam. Aldıktan sonra 2 yıl civarı aktif olarak sürdüm, frenleri ve vitesi arada sıkıntı çıkarıyordu, gidip yaptırıp devam ediyordum. Sonra bu bisikletin taşınırken gidonunda sıkıntı olmuştu (gidon sağa dönük ama teker düz duruyor) ve ben taşındıktan sonra bu bisikleti hiç kullanmadım -yaklaşık 3 yıldır- öyle yatıyor. Bu yaz bisiklet kullanasım var. Evin burası biraz yokuşlu inişli, kaldırım var. Bu bisikleti tamir ettirip kullansam mı yoksa 2. el olarak satıp üstüne ekleyip yeni, kaliteli bir bisiklet mi alsam? Kaliteli bir bisiklet için ne kadar bütçe lazım? Elimdekini yaklaşık ne kadar ücretten satarım? 3 yıldır yattığı için bisiklette sorun olmuş mudur acaba? Bu sorularım için cevap arıyorum, bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Bayramınız mübarek olsun.

Ragor

iyilik iyidir.
Marka
Carraro
Öncelikle bisiklet forum sitemize hoş geldiniz. Size de hayırlı bayramlar dilerim, nice bayramlara.

Üç yıldır yatıyorsa bisiklet güzel bir bakım yaptırın, eğer sizi tatmin etmeyecekse satıp üzerine para koyarak biraz daha eli yüzü düzgün bir şey alabilirsiniz. Anlattıklarınızla yazıyorum, dilerseniz bisikletin fotoğraflarını paylaşın; daha net bilgi verelim.

Yoldabirivar

Moderatör
Yönetici
Marka
Mosso
Hoş geldiniz İyi bayramlar @BF Katılıyorum bisikletin lastiklerini kontrol edip ufak bir yağlamayla ufak bir sürüş yapın Vites atışları,frenler,bilyeler,rulmanlar ne durumdadır paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız Sağlıcakla