salcano xrs044 ruble değişimi

wepha

BF Üyesi
Marka
Salcano
Merhaba,

Salcano xrs044 claris yol bisikletim var. Kondisyonum yüksek değil, bisikeltin düşük vites oranı da oldukça zorlayıcı. Düşükte 34 aynakol ve 30 ruble var (11-30) aynı aynakol ile uyumlu 11-34 ruble de takıılabiliyormuş.

34/30 oranından 34/34 oranına geçmiş olacağım. sizce farkedilir bir performans görebilir miyim?

Şuan %8-10 eğimde çok sık mola verme ihtiyacı duyuyorum, %5 civarında molasız ilerleyebilirim. Rotam max 12 eğimlerde kalacak

Bisikletime ince dişli zırhlı lastik ve bikepacking için sele altı çanta taktım az da olsa gravel olarak da kullanıyorum.

Gravel bisikletlerin dişli orarnları da çok düşük değil ve fiyatları fazla, dolayısıyla 2. alternatif düşük dişli oranlı bir tur bisikleti belki de mountainbike almak olacak ama onun da arı masrafı var.

Saygılarımla

Seyyah

BF Üyesi
Marka
Mosso
BİRDEN ÇOK RUBLE KULLANMA DENEYİMİM OLDU 53-39 AYNA KOL 11-25 RUBLE. 50-34 AYNA KOL 11-28 , 11-32,11-34 RUBLE VB. BENİM FİKRİM DİZLERİNİZDE BİR SIKINTI YOK İSE 11-30 YETERLİ BİR ORAN. FAKAT BACAKLARI BU STRESE ALIŞTIRMAK DAHA MANTIKLI. 11-34 RUBLEYİ TAKSANIZ BİLE KONDİKSİYONUNUZ YOK İSE YOKUSLARDA ARA VERİRSİNİZ. BENİM TAVSİYEM YOKUŞLARDA BİR HEDEF BELİRLEYİN VE O HEDEFE KADAR SÜRÜN. BİR SONRAKİ SÜRÜŞTE O HEDEFİ 100-200 METRE GELİŞTİRİN YAVAŞ YAVAŞ O YOKUŞLARIDA ÇIKTIĞINIZI GÖRECEKSİNİZ