Kendisini Bisiklet Tamircisi Görenlerden Şikayetim Var!

ikipedal

BF Üyesi
Marka
Canyon
Selam olsun herkese, benim bu konudaki şikayetim kendisini bisiklet tamircisi gibi gören herkesten.

Maalesef günümüzde bir de bunlar türedi. Kendisini usta gibi görenler, burnu havada olup iş beğenmeyenlerle doldu ortalık. Ve bu durum ciddi anlamda canımı sıkmaya başladı maalesef. Çok iyi usta diyorlar, harika işçiliği var diyorlar... götürüyorum, işi kabul ettirene kadar neredeyse yalvarmadığım kalmıyor...

Her neyse bu arkadaşlar işi alırlar, ardından bisikletimin sağlam olan yerlerininde içine ederler. X kişi diye direkt adres belirtmiyorum fakat ciddi anlamda çok fazla bu kişiler. Aslında kendi atölyeni kuracaksın ve kendin öğreneceksin her şeyi. Bu tarz bir duruma hiç düştüğünüz oldu mu?

Seyyah

BF Üyesi
Marka
Mosso
Selam
Dediklerinize katılıyorum. Ama maalesef bisiklet tamir aletlerinin pahalı olması, yeterli tamir alanının olmaması vb. konulardan ötürü atölye kurmakta zorlaşıyor

ikipedal

BF Üyesi
Marka
Canyon
Selam
Dediklerinize katılıyorum. Ama maalesef bisiklet tamir aletlerinin pahalı olması, yeterli tamir alanının olmaması vb. konulardan ötürü atölye kurmakta zorlaşıyor

Hemfikirim sizin söylediğinize fakat geçenlerde benim bisikletim için istenilen bakım ücreti 800 - 1200 lira arası olduğunu duyduğum zaman atölyenin kurulması o kadar da maliyetli değildir diye düşündüm. Yılda 2 defa ana bakım yapılsa, evde kurulacak mini atölye ile 3 yıla amörti edilebilir düşüncesindeyim.

Seyyah

BF Üyesi
Marka
Mosso
Hemfikirim sizin söylediğinize fakat geçenlerde benim bisikletim için istenilen bakım ücreti 800 - 1200 lira arası olduğunu duyduğum zaman atölyenin kurulması o kadar da maliyetli değildir diye düşündüm. Yılda 2 defa ana bakım yapılsa, evde kurulacak mini atölye ile 3 yıla amörti edilebilir düşüncesindeyim.
Hocam sizede hak veriyorum. Lakin mekanik ile herkes uğraşmaya bilir. Zaten belli bir seviyeye gelmiş bisiklet sevdalı insanlar çoğu tamiri kendileri yapıyorlar.

Yoldabirivar

Moderatör
Yönetici
Marka
Mosso
Kullandığınız,üzerinde pedal çevirdiğiniz bisikletin az,çok mekanik bilgisini,bakımını,bakım aralıklarını bilmeli takip etmelisiniz
Kötü ustadan kaçmak için de az çok bilmeniz gerekenler vardır En basitinden lastik değişiminde ters lastik takanlar var İşin içine mekanik arıza girdi mi gittiğiniz bir usta diğerini kötüler...Biraz bilgi biraz da uğraşı size hem nakit hem vakit kazandırır Siz bakımını aksatmadığınız sürece bisikletin bakımı sizi terletmez