Motosikletlerine binen motosikletçiler, bu kez iStanbul’da eylem için bir araya geldi. Trafikte farkındalık için bir araya gelen Türkiye Motosiklet Platformu üyeleri, 15 Temmuz Şehitler Anıtı'na ziyarette bulundu.

moto-eylemjpg


Yaşanan trafik kazalarına ve bu kazalarda ölen motosiklet tutkunlarına dikkat çekmek için gerçekleştirilen eylemde, 1 Ağustos tarihinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden motosiklet sürücüsü Yusuf Durup anıldı. Trafik kazalarına dikkat çekmek için basın açıklaması KüçükÇiftlik Parkı önünde yapıldı.

moto-eylem-1jpg


Trafikte motosiklet sürücüleri için gereken dikkatin gösterilmediğine dikkati çeken Türkiye Motosiklet Platformu Başkan Yardımcısı Hakan Şener, açıklamasında diğer araç sürücülerinin trafikte daha duyarlı ve dikkatli olmaları konusunda uyardı. Özellikle araç sürücülerinin cep telefonu kullanmaları ile kazaların yaşandığını belirten Şener, 1 Ağustos 2018 günü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anadolu Yakası çıkışındaki Beylerbeyi yol ayrımında Yusuf Durup’in dikkatsiz bir sürücü tarafından kurban edildiğini ifade etti.

moto-eylem-2jpg


Motosiklet korteji; motosiklet sürücüsü Yusuf Durup’un yaşamını yitirdiği alana karanfil bırakarak eylemi tamamladı. Kazaya sebep olan araç sürücüsü, mahkeme tarafından salıverilmişti.