Hem Türk basketbolu hem de motosiklet dünyasını yasa boğan bir kaza haberi, Biga-Çan Karayolu'ndan geldi. Habere göre basketbol dünyasının duayen ismi ve motosiklet dünyasının da tutkusundan dolayı bildiği bir isim olan İsmet Badem oluşan kaza ile yaşamını kaybetti.


Biga-Çan Karayolu 11. kilometresinde yaşanan trafik kazası öncesinde de İsmet Badem’in instagram hesabı üzerinden arkadaşlarıyla beraber motor üzerinde fotoğraf ve video paylaşımları olduğu görüldü. İsmet Badem; motosiklet ile Biga ilçesinden Çan yönüne yol alırken Eybekli köyü yakınında düşüyor. Ünlü ismin, yerde metrelerce sürüklendiği ifade edilirken çağrılan sağlık ekipleri yapılan kontrollerde olay yerinde yaşamını yitirdiği anlaşılıyor.


ismet-badem-1jpg


Ünlü basketbol yorumcusu İsmet Badem’in cenazesi 9 Eylül Pazar günü olacak. İkindi vakti kılınacak cenaze namazı sonrasında toprağa Çanakkale Seddülbahir köyünde verilecek.

ismet-badem-2jpg


İsmet Badem’in yaşamına neden olacak trafik kazası öncesinde motosiklet üzerinde görüntülerinin olduğu ve "Dostlarla Çan-Biga Turu" ifadelerini kullandığı video paylaşımı:


İsmet Badem kimdir?ismet-badem-3jpg


Pek çoğumuzun basketbol yorumcusu olarak tanıdığı İsmet Badem; Samsunspor'da başladığı basketbol oyunculuğu kariyerinde Beşiktaş ve Fenerbahçe formaları da giymiştir. Oyuncu olarak 1972 – 1977 yıllarında basketbola gönül veren Badem, sonrasında ise bir süre Afrika’da , Mozambik'te yaşamıştır. Özellikle Türk basketbolunun Avrupa’da yükseldiği yıllar olan 1993’te, Murat Murathanoğlu'nun sunduğu basketbol maçlarındaki yorumlarıile üne kavuşmuştur. Motsiklet tutkusu olduğu da bilinen İsmet Badem’in Fanatik Gazetesi'nde spor yazarlığı olduğu gibi Ben İsmet Badem isminde bir kitabı da bulunmaktadır.