Motosiklet firmaları 2019 serilerini hazırlamaya başladı. Kawasaki firması da 2019 yılı için yenilenen Kawasaki Ninja ZX-10R serisi ile karşımıza çıktı.
Yenilenen Kawasaki Ninja ZX-10R serisinde; değiştirilen subap teknolojisi ile beraber, motor ağırlığı % 20 oranında azaltılmış yapı dikkat çekiyor. Bu durum, motorun yüksek çalışma koşullarına adapte olmasına yardımcı oluyor.
kawasaki-haber-1jpg

Yapılan değişikler sayesinde Kawasaki’nin ZX-10R ve ZX-10R SE modelleri 203 Hp güce ulaştırılıyor. Aynı zamanda Kawasaki’nin ZX-10RR modeli de 204 Hp güce ulaşmış oluyor. İlginç bir bilgi de Kawasaki ZX-10RR modeli için var. Bu modeller, Marchesini jantlar ile birlikte gelecekler ve dünya çapında sadece 500 adet üretimi gerçekleştirilecek.
kawasaki-haber-3jpg

Kawasaki Ninja ZX-10R serisinde çift yönlü Quickshifter standart olarak yer buluyor. Bunun yanında Kawasaki ZX-10R SE modelinde, Kawasaki H2 serisi ile duyurulan ve kullanılan kendini iyileştirebilen boya teknolojisi kullanılarak motosiklet tutkunlarına sunuluyor.
kawasaki-haber-2jpg

Kawasaki’nin ZX-10R serileri diğer bazı özellikleri ile de dikkat çekiyor. Bu özelliklerin başında da; viraj yardımcısı, launch control ile çekiş kontrol ünitesi standart olarak yer buluyor.